Разследващите, които работят по случая с фамилията Арабаджиеви, продължават да откриват пари в брой – при акция в Бургас са намерени 500 хил. лева, съобщава bTV.
При акцията има трима задържани, като те са арестувани за 24 часа, но не е ясно дали ще бъдат обвинени.
При полицейска проверка на джип с трима пътници, у двама от тях са намерени хартиени пликове, съдържащи около половин милион лева.
Установено е, че едно от лицата, у което са намерени над 298 000 лева е пряко свързано с управлението на едно от инкриминираните дружества по досъдебно производство – на захарния завод „Кристал“ в Пловдив. У друго лице е намерена и иззета сумата от 200 000 лв.
Ветко и Маринела Арабаджиеви се издирват от началото на септември с европейска заповед за арест, а при обиски в техни имоти спецпрокуратурата намери 10 млн. лв.
Вчера съдът отмени гаранцията от 20 хил. лв. на сина им Вълчо Арабаджиев и го върна в ареста.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Вчера в 10:20 часа в дежурната част на РДПБЗН – Шумен е подаден сигнал за…
Днес времето ще започне предимно слънчево, а следобед облачността ще се увеличи. На отделни места…
Движението по път III-3504 в участъка между Орляне и Угърчин, при км 22, е временно…
В началото на седмицата ни очаква нестабилна атмосфера с краткотрайни, но интензивни валежи и гръмотевични…
Само за месец цената на малката потребителска кошница, включваща 21 основни стоки и услуги, е…
Днес Морската градина във Варна беше домакин на детското бягане „Великденски крос с децата на…
Leave a Comment