8-годишно дете е пострадало при катастрофа между лек автомобил и автобус на ул. „Цар Иван Асен ІІ” във Видин, в автобуса не е имало пътници.
Това съобщиха от ОДМВР – Видин за „Нова Вест“.
Сигналът за инцидента е подаден на 3 септември около 18.50 часа.
Пътнотранспортното произшествие е между автобус „Хюндай Каунти”, управляван от 53-годишен видинчанин и лек автомобил „Опел”, шофиран от 33-годишен жител на областния град.
При излизане от паркинг на ресторант автобусът не е пропуснал приближаващия се от дясната му страна по ул. „Цар Иван Асен ІІ” автомобил. Колата се ударила странично в автобуса, нанесени били материални щети по двете превозни средства.
Пострадало е 8-годишно момче – пътник в колата, детето е с изместени зъбки. В автобуса не е имало пътници. Мъжът, който го шофирал, е монтьор в близкия автосервиз. Той трябвало да придвижи превозното средство от паркинга до сервиза. При тестване с дрегер, пробата му отчела наличие на алкохол 1.39 промила.
Последвала справка установила, че същият не притежава необходимата категория Д. 53-годишният е задържан с полицейска мярка за срок до 24 часа. Шофьорът на леката кола също е тестван за наличие на алкохол, пробата му е отрицателна.
Работата по случая продължава, образувано е досъдебно производство.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Синдикат „Образование“ към КТ „Подкрепа“ обяви готовност за протестни действия заради проектобюджета за 2026 г.…
Комисията за защита на конкуренцията започна предварително проучване за ценообразуването на летище „Васил Левски“ в…
От 1 юли всички пенсии в страната ще бъдат официално осъвременени, съобщиха от Министерството на…
България е сред най-достъпните държави в Европа по отношение на потребителските цени. Данни на Евростат…
Депутати от ГЕРБ отправиха остри критики към проектобюджета за 2026 г., предложен от „Прогресивна България“.…
През следващите дни Балканският полуостров ще бъде под влияние на горещо време, като следобедните валежи…
Leave a Comment