Категории България

Транспортната авиация чества 70 години от създаването си

Военновъздушните сили на България отбелязват 70 години от създаването на транспортната авиация.

На церемонията присъства и президентът Румен Радев, предаде bTV.

На фона на зачестилите инциденти се очакват повече подробности по разследването на аварийното кацане на военния „Кугър“, който скъса електропровод край Стамболийски.

Президентът Румен Радев отказа да коментира ситуацията с аварийното кацане на вертолета преди комисията, която разследва случая, да излезе със становище. Той обаче обяви, че рисковите фактори пред ВВС продължават да стоят и посочи конкретно недостатъчния брой летателни часове и недостатъчно изправната техника.

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

Арестуваха двама полицаи и бос на канал за мигранти по Балканския маршрут

ГДБОП и Службата за борба с организираната престъпност на Сърбия проведоха съвместна операция, при която…

преди 5 часа
  • България

Мартин събира последните под 15 000 евро за операция на фемурален дефицит

Двегодишният Мартин е диагностициран с фемурален дефицит и фибуларна хемимелия, които водят до сериозно изоставане…

преди 6 часа
  • България

Старият жилищен фонд е основна причина за енергийната уязвимост на българите, показва Евростат

Докато в Европа новите и енергийно обновените сгради намаляват риска домакинствата да не могат да…

преди 7 часа
  • България

Машинен вот навсякъде и край на района „Чужбина“: парламентът прие промените на първо четене

Българският парламент прие на първо четене законови промени, които връщат изцяло машинното гласуване в страната.…

преди 8 часа
  • България

МВР изпраща доказателства до OFAC за опити за заобикаляне на санкциите

Министерството на вътрешните работи (МВР) заяви готовност да предостави на Службата за контрол на чуждестранните…

преди 8 часа
  • България

МВнР отрече Велислава Петрова да е подписвала декларация за „Коалицията на желаещите“

Министерството на външните работи излезе с официално опровержение по повод публикации в украински медии, според…

преди 8 часа