Единственото вековно дърво от вида полски бряст в Хасково вече е защитено и има табела, изписваща възрастта му.
Дърво се намира в двора на СУ „Свети Паисий Хилендарски“, предава „новини.бг“.
Обиколката на стъблото е 3,50 м., а височината 14 м. В същото време текат и довършителни ремонти работи в училището. Строителите обещават до първия учебен ден всичко да е готово.
Миналата година група граждани изпратиха писмо до РИОСВ – Хасково за опазването на полския бряст, а общо вековните дървета в областта са 140. Те всички са защитени от закона за биологичното разнообразиe.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Днес, 10 август 2026 г., България ще бъде под влияние на предимно слънчево и стабилно…
Тази нощ в Монтана избухна пожар, който обхвана сградата на бившия Техникум по механотехника. Няма…
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов отправи критики към начина на управление на „Прогресивна България“, като…
През последните 24 часа противопожарните екипи в България са реагирали на общо 201 сигнала за…
През тази седмица времето в България ще остане динамично, с резки промени в температурите и…
Агенцията за поддържане на пътната инфраструктура (АПИ) предупреди за опасно време. Днес за четири области…
Leave a Comment