България

Депутатите прекъсват ваканцията си заради „Олимпик“ и Търговския регистър

Председателят на парламента Цвета Караянчева свиква извънредно заседание на Народното събрание на 21 август, предаде агенция „Фокус”.

Казусът „Олимпик” беше обсъден и на Министерски съвет. Властта реши да поиска оставката на заместник-председателя на Комисията за финансов надзор Ралица Агайн. В нейната дейност били намерени много укорими пропуски.

Кабинетът не може да отстрани Агайн, защото нейното назначаване на поста е станало от Народното събрание, така че само при определени законови процедури Народното събрание може да я освободи, ако тя сама не подаде оставка от поста.

„Намираме сериозни пропуски в работата на ръководителя на управление „Застрахователен надзор“ в Комисията по финансов надзор Ралица Агайн. Смятаме, че тя, ако иска да запази доброто си име, трябва да признае свои пропуски и да освободи заемания от нея пост”, заяви по-рано финансовият министър Владислав Горанов.

Той нарече спекулации твърденията, че Обезпечителният фонд към Гаранционния фонд, може да върне на хората, застраховани в „Олимпик”, премиите, които са платили. Горанов уточни, че единствените пари, които компанията е внасяла във Фонда са за щети при липса на застраховател и при липса на автомобил.

Същевременно стана ясно, че прокуратурата и ДАНС влизат в казуса с фалиралия застраховател. Главният прокурор е разпоредил проверка на дейността на Комисията за финансов надзор.

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

Бедственото положение в Габрово отпада, Дряново остава най-засегнато

От 26 май бедственото положение в област Габрово официално се отменя. Решението е взето след…

преди 6 часа
  • България

Васил Михайлов е с влязла в сила присъда и нови разследвания за тежки престъпления

След като на 22 май 2026 г. Васил Михайлов, известен в публичното пространство като „прокурорския…

преди 7 часа
  • България

Благоевградският окръжен съд осъди мъж за прегазена пешеходка и шофиране след употреба на THC

Благоевградският окръжен съд постанови окончателна присъда № 21 от 2026 г. срещу Реджеп Алиев, като…

преди 7 часа
  • България

Започва строителството на първия участък от автомагистралата Русе – Велико Търново

На 27 май започва изграждането на първия участък от автомагистрала „Русе – Велико Търново“. Проектът…

преди 7 часа
  • България

Камион с киселина катастрофира край магистрала „Тракия“ в Пловдив

Сериозен инцидент с тежкотоварен автомобил затрудни движението в Пловдив днес. Цистерна, превозваща киселина, се е…

преди 8 часа
  • България

Електроенергията за бизнеса поскъпва с над 12% от 27 май

Българският бизнес трябва да отчете по-високи разходи за електроенергия за 27 май. Данните на Българската…

преди 8 часа