България

Експеримент в столицата: С една карта за градския транспорт, пътуват група приятели без да бъдат заловени (Видео)

Пробив в системата на Центъра за градска мобилност. Експеримент на Нова телевизия установи, че много лесно с една електронна карта за градския транспорт, могат да пътуват група приятели и то без да бъдат заловени като нарушители.

На 13 юли официално беше пусната в експлоатация новата електронна платформа за карти за градски транспорт. Те могат да бъдат закупуван онлайн. След плащането пътникът получава персонален QR код. На всяка метростанция са поставени четци за сканиране на електронните кодове. В наземните превозни средства сканирането се извършва от контрольорите. Три подставени лица успели да пътуват в метрото с един акаунт. Така и 10 души могат да пътуват почти безплатно, плащайки общо 4 лв. за дневна карта. Много хора вече са се сетили за тази схема. Изпълнителният директор на Центъра за градска мобилност Христиан Петров уточни, че системата е още в тестови период. „Под половин процент от нашите потребители са се опитали. Но сме взели мерки, някои от профилите са блокирани, други сме ги помолили да се свържат с нас“, каза той.

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

Как да си осигурите 6 почивни дни в началото на май 2026

Май 2026 г. носи три ключови национални празника, които дават възможност за почивка: 1 май,…

преди 14 часа
  • България

Захлаждане и дъждове в началото на май 2026 г.

След поредица от топли дни краят на април и началото на май 2026 г. ще…

преди 14 часа
  • България

Румъния отчете първи материални щети от отломки на руски дрон

В събота, 25 април, Румъния регистрира първия случай на материални щети по своя територия, причинени…

преди 15 часа
  • България

22-годишна жена загина при катастрофа между микробус и тротинетка в Пловдив

22-годишна жена загина тази сутрин при тежък пътен инцидент в Пловдив. Сигналът е подаден на…

преди 18 часа
  • България

Е-70 край Цар Калоян е временно затворен заради катастрофа с два автомобила и мотоциклет

Първокласният път Е-70 в района на село Цар Калоян е временно затворен за движение заради…

преди 20 часа
  • България

ПСС: Много добри са условията за туризъм в планините

Много добри са условията за туризъм в планините, съобщиха от Планинската спасителна служба (ПСС) към…

преди 20 часа