Административният съд в София задължи Централната избирателна комисия (ЦИК) да въведе машинното гласуване до половин година.
Делото беше заведено от бившите депутати Мартин Димитров и Петър Славов, съобщава Дарик радио.
Според решението на магистратите, като алтернатива на хартиените бюлетини, ЦИК трябва да осигури и машини за гласуване във всяка секция. Това следва да се случи до февруари 2019 г. – няколко месеца преди гласуването за евродепутати.
Според Изборния кодекс машинно гласуване трябваше да има още на извънредния парламентарен вот през март 2017 г. Тогава бе обявена обществена поръчка, но заради кратките срокове се яви само един кандидат, за който по-късно се разбра, че не може да осъществи поръчката.
Решението на съда не е окончателно и Централната избирателна комисия ще го обжалва.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…
**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…
**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…
**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…
Leave a Comment