Информационни материали за правата на децата и възможностите за сигнализиране в случай на нарушаването им ще бъдат разпространени във всички пробационни служби на територията на страната.
За това се договориха д-р Елеонора Лилова, председател на Държавната агенция за закрила на детето, и г-н Юлиян Шемширов, началник на отдел в Главна дирекция „Изпълнение на наказанията“ към Министерството на правосъдието.
По време на срещата беше обсъдено създаването на рамка на взаимодействие между институциите при работата с деца в конфликт със закона. И двете страни подчертаха, че е от особена важност привличането на социалните работници от отделите за закрила на детето, които са част от Агенцията за социално подпомагане, при създаването и актуализирането на индивидуалните планове на всяко дете, което е с наложено наказание „пробация“.
Внимание беше обърнато и на Националната телефонна линия за деца 116 111, като най-бързия и лесен начин за сигнализиране за дете в риск.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…
Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…
Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…
Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…
Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…
Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…
Leave a Comment