България

Сметището край Бараково продължава да обгазява Кочериново и Благоевград ( ВИДЕО)

Втори ден нерегламентираното сметище край автомагистрала „Струма” в района на село Бараково продължава да гори, като обгазява района на Кочериново и Благоевград.

Пламъците не са високи, но гъстият дим вече стигна до Благоевград, съобщава NOVA.

Без голям напредък, доброволци, пожарникари и земеделци и днес опитваха да потушат тлеенето в сметището.

„Продължава да дими. Това са отпадъци – има много пластмаса, найлон, стари гуми, които са изхвърлени вътре в сметището. Най-добрият начин е да се рекултивира, да се зарови с верижен булдозер”, обясни инспектор Иван Топовичарски от районната служба „Пожарна безопасност и защита на населението” в Рила.

„Общината търси техника, верижна техника, защото с такава не разполагаме, за да започнат дейности по прибутване и по ограничаване на задимяването с обсипване на земни маси”, коментира зам.-кметът на община Кочериново Любка Йорданова.

Как е възникнал огънят все още не е ясно. Засега обаче е невъзможно пожарът да бъде напълно потушен. Единственото, което пожарникарите могат да направят, е спрат разпространението на пламъците извън сметището.

Сметището е закрито от началото на тази година. Оттогава то не се охранява и е обект на набези от хора, търсещи материали за вторични суровини.

От регионалната екоинспекция заявиха, че засега няма показатели за замърсен въздух в града.

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Ралица Петкова

Скорошни постове

  • България

БАБХ иззе над половин тон храни от нерегистриран склад и микробус в Хасковско

Над 500 килограма млечни продукти, превозвани в нарушение на изискванията за безопасност на храните, и…

преди 12 минути
  • България

НОИ започва изплащането на априлските пенсии и великденски добавки за над 1,6 млн. пенсионери

Националният осигурителен институт (НОИ) напомня, че изплащането на пенсиите за април чрез пощенските станции започва…

преди 27 минути
  • България

7 април е професионален празник на всички здравни специалисти

7 април е Световният ден на здравето. В България от 1964 г. на тази дата…

преди 27 минути
  • България

Александра Братанова поиска финансова помощ заради мизерна пенсия

75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…

преди 2 седмици
  • България

Съдът в Стара Загора остави в ареста 26-годишния, откраднал кутия с дарения за болно дете

Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…

преди 2 седмици
  • България

12-годишна родилка в Ямбол изостря проблема с ранните бременности

Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…

преди 2 седмици