България

Избягалият от арест в Пловдив се предаде

Снимка: Нова

25-годишният Петър Петров, който избяга, скачайки от втория етаж на Трето районно полицейско управление в Пловдив, се е предал в Окръжната прокуратура в Монтана. Това съобщиха от държавното обвинение.

Сега той е задържан за 72 часа. Повдигнато му е обвинение за притежание на наркотици с цел разпространение. Срещу него се води и досъдебно производство за бягството му от ареста.

Предстои Петров да бъде откаран в следствения арест в Пловдив.

Беглецът беше в неизвестност два дни. Под претекст, че има болки в корема, той помолил разследващия полицай от Трето РПУ в Пловдив да го пусне до тоалетната. По все още неизяснени причини Петров отишъл в санитарното помещение, предназначено за полицаи и граждани, а не в това за арестанти.

В сряда вътрешният министър Валентин Радев призна, че униформените са виновни за бягството.

 

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

Мъж от село Ружица задържан за домашно насилие в Шумен

Около 16:30 часа вчера 47-годишна жена от Шумен подала сигнал в местното полицейско управление, че…

преди 3 дни
  • България

Слънчево следобед в Източна България и по Черноморието

Днес, 29 май, петък, времето започва с променлива облачност, но с тенденция към повече слънчеви…

преди 4 дни
  • България

В Брюксел обсъдиха разблокиране на 370 млн. евро за България за борба с корупцията

Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и министър-председателят на България Румен Радев проведоха…

преди 4 дни
  • България

Шофьор загина след изстрел на ГКПП „Дунав мост“, полицай е ранен

Инцидент на ГКПП „Дунав мост“ завърши със смъртта на 61-годишен шофьор и раняване на полицай…

преди 4 дни
  • България

Седемгодишната Стефани от Ихтиман върна изгубен телефон и получи грамота

Седемгодишната Стефани Тошева от Ихтиман върна изгубен мобилен телефон на собственика му и спечели признанието…

преди 4 дни
  • България

Ормузкият проток и енергийната криза поставят България сред най-уязвимите икономики в ЦИЕ

България, заедно с Румъния и Унгария, е сред държавите в Централна и Източна Европа, които…

преди 4 дни