Кадър: Nova
Майки на деца с увреждания излязоха на мълчалив протест пред НДК, докато тече форум в рамките на европредседателството, предаде bTV.
Родителите посрещаха участниците в конференция за социалните права в ЕС с флаери с надпис „Системата ни убива”. Целта е да информират делегатите и чуждите медии за проблемите на хората с увреждания.
„Съвсем мирно, кротко и културно да покажем, че онова, с което нашите управляващи ще се похвалят вътре не е истина”, коментира Валентина Милова, баба на дете с увреждане.
Месец след началото на безсрочния протест майките настояват да бъде приет Закона за личната помощ, изготвен от екипа на омбудсмана Мая Манолова.
Днес следобед ще има и обществено обсъждане на проектозакона, организирано от омбудсмана.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Свлачището, което разруши пътя между Смолян и Пампорово и отнесе 5 декара земна маса и…
Празничните дни около Гергьовден ще донесат силен трафик по основните пътни артерии в страната. Според…
Мъж е сложил край на живота си с въздушна пушка в Карлово, съобщава „Блиц“. Инцидентът…
България е изправена пред нужда от сериозни промени в публичните финанси, след като Фискалният съвет…
Коалицията „Демократична България“ обяви, че ще внесе в Народното събрание проект за решение за създаване…
Тежка катастрофа между лек автомобил и тир отне човешки живот край Ябланица. Инцидентът е станал…
Leave a Comment