84-годишен мъж се научи как да гримира съпругата си, преди тя да е загубила зрението си.
83-годишната Мона от Уотърфорд, Ирландия, страда от влошаване на зрението и един ден ще бъде напълно сляпа. Съпругът ѝ обаче иска да се увери, че тя ще продължава да изглежда и да се чувства добре, дори и когато вече няма да може да се види в огледалото.
Той казва: „Зрението на Мона се влошава и тя няма да може да прави грима си в бъдеще, затова си помислих, че е по-добре бързо да се науча аз“.
Двойката ходи на уроци от октомври насам и Дез вече уверено борави с червило, фон дьо тен и очна линия.
Мона признава, че съпругът ѝ използва очна линия и червила, които не би могла да използва сама. Гримьорката, която помага на двойката в този труден момент, казва, че опитът ѝ сочи, че нанасянето на грим всяка сутрин помага на хората да са по-уверени.
„Историята на Дез и Мона показва, че независимо от вашата възраст или пол, винаги има нови умения, които можете да научите“, посочва специалистът.
Източник: Profit.bg
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
ОДМВР-Разград продължава издирването на 46-годишната Кремена Радева Панова. Жената е напуснала дома си в Разград…
Кметът на Кричим Атанас Калчев официално се отказа от мястото си на народен представител в…
След близо 20 дни борба за живота и здравето си 15-годишният състезател по борба, който…
Областният управител на Бургас Добромир Гюлев отличи младши експерт Ивелин Арабаджиев, командир на отделение в…
Във Велико Търново са регистрирани два случая на насилие над жени в рамките на няколко…
Кметът на София Васил Терзиев представи визията си за развитието на авиационната инфраструктура в столицата.…
Leave a Comment