Снимка: manager.bg
Главният прокурор Сотир Цацаров препоръча на кабинета незабавно да промени договора с „Юлен“ АД, касаещ Националния парк „Пирин“, дори в частта за определянето на концесионното възнаграждение.
Това съобщиха от прокуратурата.
Това е само една от препоръките, които Цацаров изпраща, след като в края на февруари от партията „Зелените“ сезираха прокуратурата с твърдения за извършени престъпления по повод на договора.
Прокуратурата е отделила материали, които допълнително ще бъдат проверявани, за да се установи дали има неправомерно изразходвани пари от бюджета по договори между федерацията по ски и Министерството на младежта и спорта, се посочва в съобщението.
Според Цацаров кабинетът трябва да предприеме незабавни действия за осигуряване на пълно съответствие на ползваната от концесионера площ с тази по концесионния договор.
Върховната касационна прокуратура все още проверява и прокурорските постановления за отказ от образуване на досъдебно производство по сигнали за допуснати нарушения и неизпълнение на концесионния договор между МС и „Юлен“ АД.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
България скърби за загубата на една от най-обичаните народни певици — Янка Рупкина. Тя почина…
Велика събота е ден на очакване на Христовото Възкресение и е свързана с традиции, предавани…
Днес, 11 април, събота, времето в България ще бъде предимно облачно, с валежи от дъжд…
Икономистът и финансов експерт Мика Зайкова изчисли колко ще струва великденската трапеза на българските пенсионери.…
Икономистът и финансов експерт Мика Зайкова изчисли колко ще струва великденската трапеза на българските пенсионери.…
Летище „Васил Левски“ – София въвежда дезинфекция на обувките на пътниците като превантивна мярка, предприета…
Leave a Comment