Снимка: pixabay
Тонове дрехи с опасни канцерогенни вещества в боите над нормата заловиха контролните органи на Агенция „Митници“, предаде Nova.
Стоката менте е била разпределена в над 900 пратки с блузи, рокли, панталони, тениски и дори бельо.
Близо 4 тона дрехи със силно токсични химикали спряха властите при проверки от февруари до март. Опасните стоки са открити в контейнери с текстилни изделия и облекла, които е трябвало да бъдат внесени у нас и да достигнат до пазарите в страната.
„Най-често задържаните стоки са текстилни изделия – дрехи, трикотаж, мъжко и дамско бельо, спално бельо, детски стоки. Най-често идват от Китай, Индия, Бангладеш”, обясни Тамара Влайкова – Агенция „Митници”.
„Фалшивите обувки не винаги са опасни, но основният проблем при всички стоки менте е заниженото качество”, обясни още Влайкова.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
22-годишна жена загина тази сутрин при тежък пътен инцидент в Пловдив. Сигналът е подаден на…
Първокласният път Е-70 в района на село Цар Калоян е временно затворен за движение заради…
Много добри са условията за туризъм в планините, съобщиха от Планинската спасителна служба (ПСС) към…
Българските граждани трябва да се подготвят за динамично време през идните дни. След преминаването на…
Според Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) в събота, 25 април, времето ще бъде…
Днес стават ясни имената на всички 240 народни представители, които ще заемат местата си в…
Leave a Comment