Пловдивската окръжна прокуратура повдигна обвинение на шофьора на тира, който удари кола на АМ „Тракия“ в понеделник.
При инцидента загинаха мъж и бременна в седмия месец жена от Бургас.
Камионът минал през мантинелата и се забил в автомобила на жертвите. Те пътували към София за преглед на бременната жена.
Обвиняемият е задържан с постановление на наблюдаващия прокурор за срок от 72 часа, в рамките на които предстои да бъде внесено в съда искане за вземане спрямо него на мярка за неотклонение „Задържане под стража”, съобщават от пресцентъра на Окръжна прокуратура – Пловдив.
Предвиденото от закона наказание за престъплението, в което е обвинен, е лишаване от свобода от 5 до 20 години и лишаване от право да управлява МПС.
По делото се разпитват свидетели, назначени са съдебно-медицинска и авто-техническа експертизи, като последната следва да даде заключение за конкретната причина за настъпване на произшествието. Обвиняемият е бил тестван на място за алкохол с техническо средство, като пробата е била отрицателна. Взета му е кръвна проба, която се изследва за наркотични вещества.
Разследването продължава.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Тази седмица глобалните стокови пазари са под силното влияние на резките и динамични колебания в…
Тежко криминално престъпление разтърси село Пепелище край Кърджали. Около 21:00 часа снощи, след възникнал скандал,…
След повече от половин век от първата копка магистрала „Хемус“ остава символ на бавна реализация.…
Въпреки общата тенденция за ясно време, югоизточните райони на страната ще останат с повишена облачност.…
През първите дни от новата седмица в България ще има слънчеви часове, но и периоди…
Осемстотин заклани агнета, насочени за унищожаване заради липса на здравна идентификация и придружаващи документи, са…
Leave a Comment