Снимка: БНР
Непредвидено събитие ще стане част от културната програма за българското европредседателство – протестен концерт пред НДК.
Той е на оркестрантите и хористите от Българското национално радио, а с него те ще заявят исканията си за достойно заплащане, докато тече срещата на върха на Евросъюза, съобщи bTV.
Мотото на протеста е „Връщане на достойнството на българския музикант“.
По думите на недоволните, след като българските държавници не са чули протестите на творците на БНР, сега се надяват проблемите на музикантите да трогнат държавните ръководители на страните от Европейския съюз.
Тромбонистът проф. Атанас Карафезлиев коментира, че комисията по култура към парламента не е взела сериозно решение и е върнала топката към БНР и генералния директор. Дадени са му били препоръки да извърши преразпределяне на бюджета.
Музикантите посочиха, че защитават достойнството на всички занимаващи се с музика в България.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Министърът на вътрешните работи Иван Демерджиев заяви във Facebook, че говори не само като министър,…
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов обяви, че дългогодишният общински съветник Димитър Вучев поема управлението на…
Министерството на земеделието и храните започва предвиденото за 2026 г. самолетно заснемане, с което ще…
Адвокатите на двете момичета, обвинени по случая със смъртта на 37-годишния Георги Кузев на Младежкия…
Бившият сирийски президент Башар Асад е осъден задочно на смърт от сирийски съд за престъпления…
65-годишна българска гражданка е починала след инцидент в морето на плажа Амолофи в община Пагайо,…
Leave a Comment