България

Две български тийнейджърки са изчезнали в САЩ

Две българки, които са ученички в Rolling Meadows High School, са обявени за издирване от полицията в Чикаго. Натали Наскова, на 16 години, и Велина Шентова, на 18 години, са в неизвестност от няколко дни.

Последната информация за тях е, че са били на училище, съобщава bg-voice.com.

„Каза ми, че трябва да остане допълнително след училище, но така и не се прибра“, споделя Натали Пенчева, майка на Натали.

Тя се е чула по телефона с другото момиче в неизвестност Велина във вторник вечерта.

„Аз я молих, ако знае нещо за Натали, да ми каже, но тя заяви, че нищо не знае“. На следващата сутрин и тя изчезва безследно. Бащата на Велина, Делчо Шинтов, кара камион и не е бил в града по това време, но каза, че се е чул за последно с дъщеря си в сряда сутрин, когато тя му каза, че й е било лошо и че не и се ходи на училище.

„Аз и казах, че трябва да иде и тя ми каза добре, ще ида. Трябва да вземе изпити преди да си замине за България“ добавя Делчо.

„В много добри отношения сме с дъщеря ми“ добавя той. Същия ден в 10:30 преди обед му се обажда бащата на Натали с информация, че Велина не е отишла на училище.

„Оттогава й звъня и до сега телефона й е изключен“, казва Делчо Шентов.

Родителите на двете момиче са силно разтревожени, тъй като с тях няма връзка от няколко дни.

„Телефоните и айпадите им са изключени, няма как да се проследят“ казва майката на Натали. „Най-странното е, че уж са били на училище, а никой от техните съученици нищо не знае“, добавя Наталия Пенчева.

„Моля се само да са добре, дано да са някакви детски щуротии. Момичетата са хубави, те мислят още по детски“, са думите на майката.

От дома й липсват дрехи на дъщеря й, затова и майката се надява това е хлапашка постъпка и двете момичета да се приберат живи и здрави. Липсва и зелената карта на 16 годишната Натали, въпреки, че като юноша властите няма да й разрешат да напусне страната сама. Възможно е момичетата да са решили да избягат, но без пари, не могат да стигнат далеч.

Делчо Шентов казва, че не е забелязвал никакъв знак, че дъщеря му Велина планира да бяга или иска да напусне дома си или града. Напротив – „На 22-ри има билет за България. На 24-ти нейния випуск има бал, купили сме обувки, чанти“, разказва бащата.

Родителите молят ако някой има информация за момичетата незабавно да се обади на Arlington Heights Police Department на 847-368-5300.

 

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

До края на юли се редуват летни дни, захлаждане и валежи

В последните дни на юли в България се очаква редуване на нормални летни температури с…

преди 2 часа
  • България

МВР започва засилени проверки на товарните автомобили в цялата страна

Вчера Главният секретар на Министерството на вътрешните работи издаде разпореждане за незабавни и засилени контролни…

преди 2 часа
  • България

Двама загинаха при катастрофа край Дупница, тирът не е нарушил закона

От МВР потвърдиха, че товарният автомобил, в който се удари лека кола в събота край…

преди 4 часа
  • България

Млад шофьор се обърна по таван след рязко спиране пред камера за скорост

В събота малко след обяд на околовръстното шосе на Шейново стана пътен инцидент, при който…

преди 22 часа
  • България

Следобедни валежи и гръмотевици на много места, температурите до 34°

Утрешният ден ще започне с развитие на купесто-дъждовна облачност над Северозападна България още от сутринта.…

преди 22 часа
  • България

Засилват контрола на товарните автомобили с общи проверки на полиция и „Автомобилна администрация“

Главният секретар на Министерството на вътрешните работи е разпоредил незабавното въвеждане на засилени мерки за…

преди 23 часа