Наказание от общо 55 години затвор получиха петима мъже, които бяха признати за виновни за изнасилване на малолетно момиче през 2005 г.
По внесен обвинителен акт на Окръжна прокуратура – Бургас и осъдителни присъди на три съдебни инстанции, Върховният касационен съд (ВКС) наложи общо наказание от 12 години „лишаване от свобода“ на Осман Сюлейман (на 31 г.), 11 години „лишаване от свобода“ на Исмаил Али (на 35 г.), 10 години „лишаване от свобода“ на Орхан Хюсеин (на 38 г.), 10 години „лишаване от свобода“ на Азис Хюсеин (на 33 г.) и 12 години „лишаване от свобода“ на Костадин Неделчев (на 33 г.), за извършени две престъпни деяния.
Те са признати за виновни в извършени на блудствени действия с малолетно момиче, предаде offnews.bg. Случаят е от юни месец 2005 година на около 3 км край с. Просеник, Бургаско. Изнасилването станало след заплахи и прилагане на сила.
Към момента петимата мъже се намират в Затвора, където изтърпяват наложените им наказания при „строг“ режим.
Решението на ВКС е окончателно и не подлежи на обжалване.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
През изминалата нощ специализирана полицейска операция за стриктно спазване на Закона за движението по пътищата…
През изминалата нощ специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата отчете…
Тази седмица глобалните стокови пазари са под силното влияние на резките и динамични колебания в…
Тежко криминално престъпление разтърси село Пепелище край Кърджали. Около 21:00 часа снощи, след възникнал скандал,…
След повече от половин век от първата копка магистрала „Хемус“ остава символ на бавна реализация.…
Въпреки общата тенденция за ясно време, югоизточните райони на страната ще останат с повишена облачност.…
Leave a Comment