България

Монтираха всички спирки за нощния градски транспорт в София

Нощният градски транспорт ще тръгне от Великден – 7 април, а вече могат да се видят и спирките, където пътниците ще се качват и слизат „по малките часове”, предаде БГНЕС.

Нощният транспорт е нова услуга в София. Линиите са 4, цената на картата ще е 2 лв., във всеки автобус ще има контрольор, който ще продава картата и ще следи да няма нередовни пътници. Тя важи за четирите линии и с една карта човек може да се прикачва на друга линия през цялата нощ. Редовните карти за градската мрежа не могат да се ползват за нощен транспорт. На картата за нощен транспорт ще бъде изписвана и датата.

Нощен градски транспорт в София от 7 април (ВИДЕО+КАРТА)

Четири автобусни линии, с пресечна точка в центъра на София – на площад „Княз Александър I“, ще прекосяват по диагонали столицата, за да достигнат до големите крайни квартали. На площада, където се пресичат четирите линии, всеки пристигнал автобус ще изчаква 5 минути, за да може пътниците да извършат трансфер. Нощните автобуси осигуряват превоз на пътниците от 00.00 часа през нощта до 04.00 ч. сутринта. Линиите са номерирани като N1, N2, N3 и N4. Автобусите ще се движат през интервал от 40 минути и ще спират на обозначените спирки, когато има чакащи пътници, или желаещи за слизане.

Вече може да се види например двупосочната спирка за изчакване и прекачване на пътниците между 4-те линии на пл. „Княз Александър I“. На табелката й има надпис: Нощен транспорт на български и на английски. До нея има и разписания, и схема на движение на четирите линии.

Иначе софиянци одобряват идеята и през нощта да има градски транспорт. Димитрина призна, че отдавна е чакала това нещо. Според жената е добре да бъде пуснато за постоянно. „Идеално е, дано да продължи”, категорична е Димитрина.

Павлина също одобрява тази идея. Тя обикновено използва автомобил, ползва и таксита, ако има нощен транспорт може би ползвала и него. 5-годишният Гого вече се е качвал на градски транспорт. Малкият мъж съвсем уверено ни обясни, че ако някои хора нямат кола се качват на градския транспорт. Баща му Емил смята, че нощният транспорт, който тръгва от 7 април, е нещо много полезно. „Надявам се най-вече младите хора и не само, ще имат възможност да се възползват от него, срещу една приемлива цена, която ще позволи не само комфорт, но и надявам се бързо предвижване, поради малкия брой спирки и липсата на трафик през нощта”, смята бащата на Гого.

Нощните линии ще се обслужват от 14 климатизирани автобуса. От съображения за сигурност водачът ще бъде отделен от салона за пътници, ще има и паник-бутон за връзка с полицията, в случай на необходимост. За сигурност на пътниците и екипажа, колите са снабдени с видео-наблюдение.

Засега Столична община планира нощните автобуси да се движат до края на годината. През това време обещава да се води стриктно наблюдение и ще се правят анализи за използването им.

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

**Радев: Назначението на Спецов в Лукойл е незаконно, а политиката в България се превръща в диктатура**

**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…

преди 3 седмици
  • България

Деница Сачева разкри: Румен Спецов има тайно доверие от САЩ и Британия, а бюджетът 2026 е последен шанс за спасение на финансите

**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…

преди 3 седмици
  • България

Трима загинали и блокиран тракийски път след фатално ПТП, причинето от загуба на контрол над волана

**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…

преди 3 седмици
  • България

Синът на Радан Кънев заловен с дрога: 17-годишният Борис задържан с марихуана и машинка за цигари

**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…

преди 3 седмици
  • България

Топло за ноември: до 21 градуса в почивните дни, но мъгливо в равнините

**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…

преди 3 седмици
  • България

Топло за ноември: 21 градуса в почивните дни, но мъглата ще скрие слънцето в равнините

**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…

преди 3 седмици