Снимка: БТВ
„Един ден на Витоша” – каузата на алпиниста Дойчин Боянов е да направим планината достъпна и за хората с увреждания.
Да живееш с детска церебрална парализа, не значи да си затворен в дома си. Нито значи, че не можеш да се разходиш в парка, в планината и дори …да спортуваш – прави го 15-годишната Ивета пред БТВ.
Ивета ходи на училище, тренира плуване и езда. Това коства усилия на майка ѝ – Мариана, но усмивката на дъщеря ѝ осмисля всичко.
Витоша може да стане достъпна за хората с увреждания. В това вярва Даниела, която е посветила живота си на това да даде възможност на деца като Ивета да спортуват.
„Ние с нашите деца сме изкачвали и връх. Миналата есен се изкачихме на връх Исполин. Така че това не е проблем, може би те имат повече трудности инфраструктурни в ежедневието си. Иначе желанието за спорт, когато го има, всичко е възможно”, казва тя.
За да стигнат до Южния парк днес, на майките и децата помогна най-известният ни планински бегач – Кирил Николов – Дизела.
Дизела вярва, че съвсем скоро децата ще могат да изкачват своите върхове сами, без помощ – защото планината е за всички.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Синдикат „Образование“ към КТ „Подкрепа“ обяви готовност за протестни действия заради проектобюджета за 2026 г.…
Комисията за защита на конкуренцията започна предварително проучване за ценообразуването на летище „Васил Левски“ в…
От 1 юли всички пенсии в страната ще бъдат официално осъвременени, съобщиха от Министерството на…
България е сред най-достъпните държави в Европа по отношение на потребителските цени. Данни на Евростат…
Депутати от ГЕРБ отправиха остри критики към проектобюджета за 2026 г., предложен от „Прогресивна България“.…
През следващите дни Балканският полуостров ще бъде под влияние на горещо време, като следобедните валежи…
Leave a Comment