България

На „Капитан Андреево“ над 1000 блокирани коли, километрични тапи на „Траянови врата“ и Ябланица (ВИДЕО)

Границата с Турция е блокирана.

Над 1000 автомобила от часове стоят на ГКПП „Капитан Андреево“ и никой не дава обяснение. Опашката на тирове е над 10 км.

Огромно струпване на автомобили тръгнали на път се образувало на 39-и километър от магистрала „Тракия“. Над 10-километрово задръстване е край Ихтиман преди тунела „Траянови врата“, пише БЛИЦ.

От МВР призоваха шофьорите да карат внимателно заради натоварения трафик на празниците. Двете ленти са задръстени с коли,които се движат с 20 км/ч. Причината за задръстването е катастрофа на 48 км в посока Пловдив. Километрично задръстване се e образувало в края на АМ „Хемус“ край Ябланица.

Задръстването е предизвикано от струпването на много автомобили и намаляването на броя на лентите от три в една, в посока Варна. Засилен трафик се очаква по главен път Е-79 в посока от Благоевград към Гърция през ГКПП „Кулата“, както и по направлението към курортите Банско и Добринище. През целия ден ще има засилено полицейско присъствие.

Повече автомобили на Пътна полиция ще дежурят днес от 10 до 18 часа в района на Кресненското дефиле, където често стават тежки катастрофи с ранени и загинали. Ще се следи освен за спазване на ограниченията по пътя и за агресивни водачи, както и за управление след употреба на алкохол и наркотични вещества.

Повече служители ще работят през празничните дни и на ГКПП „Кулата“, от където преминава основният трафик от туристи за Гърция. Очаква се Великденските празници над 25 000 наши сънародници да посрещнат в съседната държава. На пункта има засилени мерки във връзка с избягалите затворници от Софийския централен затвор, но това няма да се отрази на останалата част от потока туристи, увериха от Гранична полиция.

„Броят на служителите от страна на Гранична полиция надвишава броя на работните станции на ГКПП „Промахон“, които са 9, така че максимално бързо обработваме и проверяваме пътниците. Ще се проверяват автомобилите в зависимост от оценката на риска, някои ще се проверяват по-задълбочено, но няма да се отрази на пътуващи европейски граждани, които наистина няма нужда да бъдат проверявани по-задълбочено“, каза Атанас Георгиев, началник на граничен пункт „Кулата“.

От Гранична полиция напомнят родител, който пътува сам с детето си, трябва да носи декларация за разрешението от страна на другия родител детето да пътува зад граница. За да става обработването на документите по-бързо е препоръчително родителите да имат и ксерокопия на декларациите.

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

Сланите унищожиха черешовите масиви в Кюстендилско

Югозападна България отново е засегната от неочаквано застудяване. Жълт код за ниски сутрешни температури и…

преди 4 часа
  • България

Пожарникарите реагираха на 82 сигнала и потушиха 39 пожара за денонощие

През изминалото денонощие огнеборците в страната са реагирали на 82 сигнала за произшествия и са…

преди 5 часа
  • България

Пожарникарите са реагирали на 82 сигнала и са потушили 39 пожара за денонощие

През изминалото денонощие огнеборците в страната са реагирали на 82 сигнала за произшествия и са…

преди 5 часа
  • България

Слънце в началото на седмицата, после валежи и гръмотевици

В първите дни на следващата седмица България ще бъде разделена от атмосферните процеси. В Западна…

преди 5 часа
  • България

Градушка и бурен вятър нанесоха щети по насажденията във варненци

Тутраканското село Варненци беше връхлетяно от силна градушка и бурен вятър в събота вечерта. Стихията…

преди 5 часа
  • България

НИМХ обяви жълт код за слана в София и още пет области в Южна България

Националният институт по метеорология и хидрология обяви жълт код за опасност от слана за днешния…

преди 6 часа