Летен младежки лагер по предприемачество ще се проведе от 10 до 18 юли тази година в Боженци. Той е насочен към ученици от 15 до 19 години от цялата страна.
Учениците ще бъдат настанени в къщи за гости в МАИР „Боженци“, където в периода 11-17 юли, ще се проведат и самите занимания.
Таксата за участие е в размер на 280 лв., което включва: 8 нощувки, 8 вечери, 8 закуски, 7 обяда; медицинска застраховка; лекции и занимания, част от обучителния курс „Предприемачът като откривател”; обучителни материали. Цената не включва: транспорт до МАИР „Боженци”, разноски от личен характер.
Лагерът дава базово разбиране за основните икономически принципи, светът на пазарната икономика и ролята на предприемача. Обучителната програма има за цел да развие предприемчивостта и креативното мислене на учениците, както и да изгради разбиране за света като място, изпълнено с възможности.
Основните елементи на лагера:
Учене чрез игрови ситуации, примери и дискусии
Екипна работа и решаване на казуси
Срещи с успели предприемачи и посещения на иновативни предприятия в Габрово
Тематични „стая със загадки“, „трежър хънт“, състезание по бордови игри и филмови следобеди в свободното време
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
За първи път България открито заявява своя национален интерес на европейската сцена. Според премиера Румен…
Министърът на регионалното развитие и благоустройството арх. Иван Шишков се срещна с кметовете на Видин,…
Юли 2026 г. има шанс да се превърне в първия месец с напълно нормални климатични…
След кратък период на високи температури България отново се подготвя за динамично време. Климатологът Симеон…
Транспортният министър Георги Пеев инициира междуведомствена среща в Националното тол управление с цел да се…
Полицията в Перник издирва нападател, пребил 28-годишен мъж на улица „Търговска“. Инцидентът е станал около…
Leave a Comment