Снимка: sun.day.az
Раздялата с телефона в днешно време може да е особено трудна. Според Катрин Прайс, автор на книгата „Как да скъсаме с телефона и да си върнем живота за 30 дни”, прекратяването на технологичната зависимост може да се случи и по- лесно.
Пред The Independent Прайс говори за телефонната зависимост като епидемия и обяснява как можем да пеценим дали имаме нездравословна връзка с телефона си, както и какви промени можем да направим, за да устоим на пристрастяването.
Според Прайс средностатистическият човек днес прекарва около 4 часа дневно на телефона си, което се равнява на една четвърт от живота ни в будно състояние. Добрата новина е, че можем да се върнем към нормален живот само с няколко лесни стъпки.
Първа стъпка: изключете всички известия, освен тези за телефонните позвънявания, смс-ите и календара си. После включете само онези, които действително желаете да получавате, като например от Uber или Google Maps. Целта е да получавате известия, които действително са полезни за вас, а не за дизайнерите на приложения.
Втора стъпка: дръжте телефона извън спалнята си. Въпреки че е изкушаващо да прекарате часове в скролване из социалните медии преди заспиване, Прайс препоръчва да зареждате телефона си през нощта извън спалнята, а вместо с телефона, да се събуждате с нормален будилник.
Що се отнася до социалните мрежи, Прайс съветва да се изтрият и техните приложения от телефона, тъй като те са проектирани да изсмукват времето ви. Оставете си вариант за влизане в социалните мрежи само през компютър.
Прайс казва, че щом веднъж идентифицирате приложенията, които ви губят най-много време, трябва да ги преместите от телефона на компютъра си или просто да ги изтриете.
„Много е полезно да се изтрият новини, игри, имейли и други неща, които ви губят времето. Или да се скрият във вътрешна папка със странно заглавие, като например „Губивреме” или „Зло”.Там може да съберете игри, приложения за пазаруване, новини – всичко, което губи най-много от времето ви.
„Целта е не просто да прекарваме по-малко време на телефона си, а да прекарваме повече време в реалния си живот”, казва Прайс.
Източник: Independent.co.uk
Превод и редакция: „Нова Вест“
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Планирането на екскурзия до Япония може да бъде вълнуващо, но и предизвикателно. За да се…
С всяка година интериорният дизайн се променя и развива, като носи нови тенденции и концепции…
Данъчната оценка на имот е процес, който се изисква при различни сделки или административни процедури,…
Пантофите за детска градина са неразделна част от ежедневието на всяко дете. Те не само…
Възможността да не сме единствените разумни същества във Вселената винаги е интригувала света. Какво ще…
Доколко животът на Земята се влияе от слънчевата радиация? Ново проучване доказа въздействието на електромагнитните…
Leave a Comment