България

Осъдиха 52-годишна жена за присвояване на пари

Районна прокуратура – Кърджали осъди 52-годишна жена за длъжностно присвояване.

Осъдената жена, Нермин И., е присвоила чужди пари в размер на 71 823 лева през периода от 2005 г. до април 2010 г.  в общ. Кърджали. В качеството си на длъжностно лице, на което е възложена работа, свързана с пазене и управление на чуждо имущество – Началник на ПТТС в с. Г., обл. Кърджали, на Нермин И. са ѝ връчени и поверени  да пази и управлява пари, собственост на три лица.

Районният съд в Кърджали е наложил наказание от 3 години и 4 месеца лишаване от свобода при първоначален „общ“ режим, съобщиха за Нова Вест от пресцентъра на Апелативна прокуратура – Пловдив.

По делото е установено, че като служител в „Български пощи“ ЕАД, Нермин И. изплащала пенсиите на възрастните хора в селото. Тя била упълномощена и да приема парични суми от граждани, които да влага в определена българска банка. През инкриминирания период тримата пострадали редовно давали на Нермин И. парични средства, които получавали като тютюнопроизводители, за да ги внесе в банката. Тя не внесла парите на тяхно име в банката, а ги похарчила за свои нужди.
Досъдебното производство спрямо Нермин И. е било образувано през август 2015 г., когато са били подадени първите оплаквания срещу нея.

Присъдата беше произнесена по реда на съкратеното съдебно следствие. Съдът определи пет години лишаване от свобода, което наказание беше намалено с 1/3 част – на 3 години и 4 месеца „лишаване от свобода“ при първоначален „общ“ режим.

Присъдата може да се обжалва или протестира пред Окръжен съд-Кърджали.

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

Мъж от село Ружица задържан за домашно насилие в Шумен

Около 16:30 часа вчера 47-годишна жена от Шумен подала сигнал в местното полицейско управление, че…

преди един ден
  • България

Слънчево следобед в Източна България и по Черноморието

Днес, 29 май, петък, времето започва с променлива облачност, но с тенденция към повече слънчеви…

преди 2 дни
  • България

В Брюксел обсъдиха разблокиране на 370 млн. евро за България за борба с корупцията

Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и министър-председателят на България Румен Радев проведоха…

преди 2 дни
  • България

Шофьор загина след изстрел на ГКПП „Дунав мост“, полицай е ранен

Инцидент на ГКПП „Дунав мост“ завърши със смъртта на 61-годишен шофьор и раняване на полицай…

преди 2 дни
  • България

Седемгодишната Стефани от Ихтиман върна изгубен телефон и получи грамота

Седемгодишната Стефани Тошева от Ихтиман върна изгубен мобилен телефон на собственика му и спечели признанието…

преди 2 дни
  • България

Ормузкият проток и енергийната криза поставят България сред най-уязвимите икономики в ЦИЕ

България, заедно с Румъния и Унгария, е сред държавите в Централна и Източна Европа, които…

преди 2 дни