Специализираната полицейска операция е проведена на 12-ти февруари под ръководството на Окръжна прокуратура – Пловдив.
В съвместните действия взели участие служители на Главна дирекция “Борба с организираната престъпност” и колегите им от отдел “Криминална полиция” и сектор “Специализирани полицейски сили” към Областна дирекция на МВР – Пловдив.
При претърсване в сграда в стопански двор в село Скутаре полицаите открили помещение за отглеждане на марихуана, специално оборудвано с вентилационна, напоителна и отоплителна система. Иззети са 286 растения в напреднал стадий на растеж и суха листна маса с общо нетно тегло над 400 грама. В хода на разследването още 316 грама от наркотика били конфискувани от адрес в Пловдив.
По случая за срок до 24 часа били задържани трима пловдивчани, на 47, 46 и 24 години и 32-годишен жител на софийско село. Образувано е досъдебно производство в пловдивския отдел “Криминална полиция”. С постановление на окръжен прокурор мярката за неотклонение на четиримата мъже е удължена до 72 часа. Работата по цялостното изясняване и документиране на престъпната дейност продължава.
Според прогнозата на Националния институт по метеорология и хидрология днес, 14 юли, вторник, ще преобладава…
Фискалният съвет предложи да се повиши пенсионната възраст в Министерството на вътрешните работи (МВР). В…
Търговище ще отбележи 189 години от рождението на Васил Левски с тържествена церемония на 17…
Актьорът Александър Кадиев е санкциониран за заснемане на видеоклип по време на шофиране, в който…
Лек автомобил се обърна по таван на 261-ия километър на автомагистрала „Тракия“ в района на…
След смъртта на 16-годишната Ивана Стойнева, която падна от петия етаж на жилищен блок в…
Leave a Comment