Немската полиция арестува днес трима заподозрени при операция срещу група, за която се предполага, че е вкарала нелегално най-малко 160 мигранти в Германия през последните месеци.
Операцията беше проведена в четири германски провинции. Двама заподозрени бяха арестувани в Берлин, а един – в Бад Мускау, до полската граница, предаде Асошиейтед прес.
Претърсени бяха седем имота. Предполага се, че заподозрените са част от група, прекарвала нелегално мигранти от Чехия и Полша, главно с камиони, в някои случаи, като ги скривала зад стоки и палети. Арестуваните хора са граждани на Турция, Полша и България. Предполагаемата контрабанда на мигранти е била извършвана от август.
Мигрантите са били транспортирани главно през Балканите, а после през Чехия и Полша към Германия. Контрабандистите са искали от всеки мигрант по 8000 евро.
От 26 май бедственото положение в област Габрово официално се отменя. Решението е взето след…
След като на 22 май 2026 г. Васил Михайлов, известен в публичното пространство като „прокурорския…
Благоевградският окръжен съд постанови окончателна присъда № 21 от 2026 г. срещу Реджеп Алиев, като…
На 27 май започва изграждането на първия участък от автомагистрала „Русе – Велико Търново“. Проектът…
Сериозен инцидент с тежкотоварен автомобил затрудни движението в Пловдив днес. Цистерна, превозваща киселина, се е…
Българският бизнес трябва да отчете по-високи разходи за електроенергия за 27 май. Данните на Българската…
Leave a Comment