Зимата се завърна. Днес ще бъде вторият леден ден.
Това коментира в ефира на Нова телевизия климатологът доц. Георги Рачев.
Максималната температура няма да премине 0 градуса, посочи той. По думите му от утре-другиден ни очаква затопляне. 7 см са маскималните валежи от сняг в Ловеч и Видин. А следобедните часове ще се увеличи интензитетът на валежите. В София ще натрупа около 6 см. Довечера обаче валежите ще страт.
„Има период от около 20 часа, в който няма да вали“. Според доц. Рачев събота и неделя живакът стигне 8-10 градуса. Петък и събота ще е сравнително топло, макар че в планините ще вали сняг, посочи експертът. „Зимата, която ни уплаши, ще продължи два-три дни“, посочи той.
Към края на месеца започва едно захлаждане, но ни очаква време с по-малко валежи. „Дъжд, сняг, поледица – от всичко ще има по малко“, посочи климатологът. „Зимата я изпращаме доста топла“, смята още доц. Рачев.
75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…
Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…
Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…
Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…
Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…
Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…
Leave a Comment