Над 12 милиона кутии адаптирано бебешко мляко в 83 страни се изтеглят от пазара заради опасност от салмонела.
В скандала е замесена френската компания „Лакталис“. Изпълнителният директор на фирмата потвърди степента на риска от заразяване пред френски медии. Изтеглянето на продуктите е започнало през декември, след като са били открити бактерии на салмонела в завод, пише novini.bg.
Заведени са съдебни дела от родители, които твърдят, че децата им се почувствали недобре след употреба на млякото. Френският млечен гигант е един от най-големите производители на млечни продукти в света, с годишни продажби на стойност 17 милиарда евро.
Салмонелата може да причини тежка диария, стомашни спазми, повръщане и дехидратация. Заболяването може да бъде животозастрашаващо, особено при малки деца. Досега са докладвани 35 случая във Франция и един в Испания.
Друг възможен случай се разследва в Гърция, съобщиха в петък френските власти. Не се уточнява кои точно са засегнатите държави.
Министърът на вътрешните работи Иван Демерджиев заяви във Facebook, че говори не само като министър,…
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов обяви, че дългогодишният общински съветник Димитър Вучев поема управлението на…
Министерството на земеделието и храните започва предвиденото за 2026 г. самолетно заснемане, с което ще…
Адвокатите на двете момичета, обвинени по случая със смъртта на 37-годишния Георги Кузев на Младежкия…
Бившият сирийски президент Башар Асад е осъден задочно на смърт от сирийски съд за престъпления…
65-годишна българска гражданка е починала след инцидент в морето на плажа Амолофи в община Пагайо,…
Leave a Comment