България е демократична държава, нямаме какво да крием и всеки има право да изрази мнение – така ресорният министър Лиляна Павлова коментира пред bTV подготвените протести в деня на официалния старт на българското председателство на Съвета на ЕС.
Нека протестират, всеки има право да изрази мнение, след като е решил, че точно днес е денят, каза тя. По думите й броят на протестите за 11 януари вече е набъбнал до 11 и Павлова се пошегува, че това е знак, че „искаме да дадем най-доброто от себе си“.
„Дано Европа успее да разграничи кой протест за какво е. Това е малко като да се оплачеш на арменския поп„, заяви тя.
Според нея не е сега моментът да се протестира за проблеми във вътрешнополитически план, но заяви: „Нека протестират. Председателството не е нито на правителството, нито на някой от нас, нито мое лично, то е на всички българи“.
По думите й тези демонстрации, заедно с криминалните инциденти от последните дни, са вътрешен проблем и те няма да повлияят на имиджа ни пред гостите за европредседателството.
Павлова посочи още, че опитите за дискредитиране на правителството по директен и индиректен начин са факт.
„Дискредитирането на правителството е политическа заявка на опозицията или на определени групи хора и това е тяхно право, ако те имат това желание. Но дискредитирането на правителството самоцелно за нартрупване на краткосрочен политически дивидент носи изключително негативен отзвук върху държавата“, посочи Павлова.
Съвместна акция на Областната дирекция по безопасност на храните в Пловдив и териториалната дирекция на…
Съвместна акция на Областната дирекция по безопасност на храните (ОДБХ) – Пловдив и териториалната дирекция…
Съдът в Пловдив остави в ареста петима тийнейджъри, обвинени в умишленото убийство на 37-годишния Георги…
Съдът в Пловдив остави в ареста петима тийнейджъри, обвинени в умишленото убийство на 37-годишния Георги…
Ниското ниво на Дунав разкри в Будапеща останки от Втората световна война. Край оголеното речно…
Окръжният съд в Пловдив потвърди най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ за петима младежи,…
Leave a Comment