Турските власти са заловили голяма група мигранти и бежанци. Общо 343-ма души се подготвяли да преминат нелегално през границата в България и Гърция.
Групата била разкрита при контролни обходи на екипи на гранични войски и на войници от 54-а механизирана пехотна бригада към жандармерията, предаде БТА.
Част от бежанците се укривали в околностите на селата Боснакьой, Йени Кадън и Орхание край турско-българската граница. Друга група се укривала в околностите на Ипсала/Кипи край турско-гръцката граница.
Бежанците били от най-различни националности – сирийци, палестинци, афганистанци, иракчани, от Мароко, Либия, Алжир, Шри Ланка и Непал.
След проверка на самоличността те били предадени на Дирекцията по миграция в Одрин.
75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…
Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…
Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…
Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…
Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…
Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…
Leave a Comment