Нови аварии оставиха на студено хиляди домакинства в София.
Общо 8 квартала останаха без топла вода и парно – „Белите брези”, „Борово”, „Гоце Делчев”, „Красно село”, „Лозенец”, „Стрелбище”, „Мотописта” и центъра, съобщи НОВА. Става въпрос за три различни аварии, като тези, които засягат централните райони и „Лозенец“, са малки.
За другите квартали обаче проблемът е по-сериозен и ще бъде отстранен до 48 часа.
Това е втората авария на ул. „Дойран“ в този район за последните две седмици. Тя остави на студено „Красно село“, „Гоце Делчев“, „Стрелбище“, „Мотописта“ и част от „Борово“.
Заради мащаба на аварията целият сегмент от стари тръби трябва да бъде подменен с нов.
Екипите ще работят денонощно до отстраняването на проблема, уверяват от столичната „Топлофикация“.
Пред камерата на НОВА представител на дружеството категорично заяви, че за часовете, в които са останали без парно, клиентите няма да платят нищо. Ако проблемът бъде решен в рамките на 48 часа, абонатите нямат право на обезщетения.
Тази нощ в Монтана избухна пожар, който обхвана сградата на бившия Техникум по механотехника. Няма…
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов отправи критики към начина на управление на „Прогресивна България“, като…
През последните 24 часа противопожарните екипи в България са реагирали на общо 201 сигнала за…
През тази седмица времето в България ще остане динамично, с резки промени в температурите и…
Агенцията за поддържане на пътната инфраструктура (АПИ) предупреди за опасно време. Днес за четири области…
От днес, 9 август, търговците в България вече не са задължени да обявяват цените на…
Leave a Comment