България

От сряда започва значително захлаждане

Днес привечер ще се оформи следващия валежен процес. Утре над източната част на страната ще задържи. Такава прогноза даде синоптикът Георги Рачев в сутрешния блок на Нова.

Евентуално утре вечер ще се образува снежна покривка, която ще е около пет до десет сантиметра. В сряда и четвъртък вече ще започнат „ледените дни“. „Ще е опасно, защото на някои места ще е заледено, на други ще е сухо“, предупреди Рачев.

„От събота до Стефанов ден (сряда), когато ще е голямото прибиране след Коледните празници ще има мъгли на много места. А в планината ще е перфектно – слънчево и доста топло, нищо, че температурите ще са отрицателни. Ще се формира снежна покривка – хубава за скиорите“, обеща още синоптикът.

Попитан да очакваме ли прословутият валеж на големите парцали за коледно и новогодишните празници Рачев каза: „На 30 и 31 ще има много валежи от дъжд, но за сняг е рано да се говори“. „Снежна, хладна и студена Коледа ще изкараме. Сутрините ще са студени, но на обяд вече ще се затопля“, уточни той.

„В съседна Сърбия ще почивам. На едно доста планинско местенце, което е далече от голямата шумотевица. Все пак съм сигурен, че ще има голям екшън и типичната сръбска шумотевица“, отговори Рачев на въпроса къде ще посрещне новата 2018 г.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

**Радев: Назначението на Спецов в Лукойл е незаконно, а политиката в България се превръща в диктатура**

**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…

преди 3 дни
  • България

Деница Сачева разкри: Румен Спецов има тайно доверие от САЩ и Британия, а бюджетът 2026 е последен шанс за спасение на финансите

**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…

преди 3 дни
  • България

Трима загинали и блокиран тракийски път след фатално ПТП, причинето от загуба на контрол над волана

**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…

преди 3 дни
  • България

Синът на Радан Кънев заловен с дрога: 17-годишният Борис задържан с марихуана и машинка за цигари

**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…

преди 3 дни
  • България

Топло за ноември: до 21 градуса в почивните дни, но мъгливо в равнините

**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…

преди 3 дни
  • България

Топло за ноември: 21 градуса в почивните дни, но мъглата ще скрие слънцето в равнините

**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…

преди 3 дни