Мерките, които взема Пътна полиция, дават положителен резултат. Това отчете по време на работен семинар с журналисти началникът на отдел „Пътна полиция“ в Главната дирекция „Национална полиция“ комисар Бойко Рановски.
Комисар Бойко Рановски представи данни за пътнотранспортните произшествия от първите 10 месеца на тази и миналата година. За този период на тази година са станали 6422 тежки пътни инцидента – за сравнение, за същия период на миналата година те са били 518 повече. Загиналите за тази година до края на октомври са 622, с 42 по-малко от тези през 2016 г., а ранените – 8082 или с 667 по-малко за същия период от 2016 г.
По отношение на контролната дейност през първите 10 месеца на тази година са издадени 306 911 фиша, 322324 електронни фиша и 192 258 акта, а през миналата – с 50 259 фиша повече, с 35 397 електронни фиша повече и 22 745 актовете повече.
Като тревожна тенденция комисар Рановски определи растящия брой на заловените шофьори, управлявали моторни превозни средства след употреба на наркотици. За периода те са общо 2559, най-много са установените случаи в Бургас – 379, Стара Загора – 249 и в столицата – 238. Изведеният от статистиката брой на засечените нарушители е и показател за въведените по-строги мерки и контрол на пътя, посочи началникът на отдел „Пътна полиция
На семинара присъстваха окръжният прокурор на Ловеч Кирил Петров, директорът на ОДМВР- Ловеч ст. комисар Милен Маринов, Радостина Петкова – началник от РУМВР- Троян, д-р Марчо Марков от „Пирогов“, доц. Васил Атанасов от ВМА, Алекси Кесяков, секретар на Държавно-обществената комисия по безопасност на движението, както и началниците на Пътна полиция от всичките 28 области на страната.
Ниското ниво на Дунав край Силистра разкри ръчна граната, открита от рибари близо до брега.…
Украинският посланик Олеся Илашчук увери българската страна, че Украйна не е насочвала умишлено безпилотни летателни…
Шофьорите, които ще пътуват по автомагистрала „Хемус“ през следващите дни, трябва да имат предвид временни…
Софийският зоопарк съобщи с тъга за загубата на един от най-обичаните си обитатели — лъвът…
Серия от пожари, предизвикани основно от човешка небрежност при боравене с открит огън, са засегнали…
В късните вечерни часове на 3 август, около 21:40 ч., на кръстовището между булевард „Брюксел“…
Leave a Comment