Двама мъже ще излежават ефективна присъда за кражба на лек автомобил.
По искане на Районна прокуратура-Казанлък, съдът определи мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо Димитър Ж., на 29 г., и Иван К., на 29 г., привлечени като обвиняеми, които преди броени седмици отнели чужда движима вещ – лек автомобил, марка „Фолксваген Туран“, на стойност 6 800 лева, собственост на 31-годишния И.Т.
Това съобщиха от пресцентъра на Районна прокуратура-Казанлък за Нова Вест.
До момента е установено, че около 20 часа, на 10 ноември, в Казанлък, свидетелят И. Т. паркирал лекия си автомобил пред жилищния блок, в който живеел и се прибрал. Обвиняемите Димитър Ж. и Иван К. отнели ключа за автомобила от предверието към жилището на И.Т., където приятелката му оставяла втория оригинален ключ. След като отнели автомобила, обвиняемите го закарали в Стара Загора и го предложили в залог на свой приятел.
Тъй като паричната сума, която щели да получат, ако заложат автомобила била ниска, те се уговорили да го закарат в село Безмер, област Ямбол, където да го заложат или продадат. Получили сумата от 500 лева с уговорката в следващите дни да върнат парите и да вземат автомобила. Преди да е настъпило ново разпореждане с отнетата вещ, престъплението било разкрито и автомобила бил върнат на собственика.
По образуваното производство, под ръководството на Районна прокуратура-Казанлък, до момента са извършени разпити на свидетели, събрани са писмени доказателства, изготвена е оценителна експертиза и производството ще приключи в определения двумесечен срок.
Съдът уважи искането на Районна прокуратура-Казанлък и прие, че се касае за висока степен на обществена опасност на деянието и на извършителите му.
Обвиняемият Димитър Ж. е осъждан 5 пъти – за незаконно притежание на наркотични вещества, на оръжие, и за нанесена средна телесна повреда. Обвиняемият Иван К. е осъждан 4 пъти за престъпления против собствеността – кражба и грабеж, както и за незаконно притежание на наркотични вещества. Настоящото престъпление е тежко умишлено, за което се предвижда наказание „лишаване от свобода”, с оглед обвинението на Димитър Ж., от 3 до 15 г., а предвид обвинението на Иван К. от 1 до 10 години.
Видно от данните по досъдебното производство Димитър Ж. и Иван К. са криминално проявени с регистрации и за други престъпления.
Определението на Районен съд – Казанлък подлежи на обжалване пред Окръжен съд-Стара Загора.
Комисията за защита на конкуренцията (КЗК) наложи една от най-значимите санкции в историята си заради…
НИМХ обяви жълт код за опасно време за днес, вторник, 23 юни. В 12 области…
Докато Западна Европа е обхваната от опасни горещи вълни, България се подготвя за динамично време.…
Земеделски производител от добричкото село Дъбрава предприема необичайна мярка, за да спаси тазгодишната си реколта.…
36-годишен мъж загина след инцидент на Лъвов мост в София в понеделник вечерта. По данни…
Трима души са задържани след фатален инцидент на „Лъвов мост“ в София, при който 36-годишен…
Leave a Comment