България

Прогноза за времето (1 декември)

През следващото денонощие, с преминаването на средиземноморския циклон „Филип“, времето в страната ще бъде облачно.

Ще има валежи, на места в Западна България и Родопската област – значителни. В източната половина на страната ще остане ветровито, вятърът ще е югозападен и ще е топло, с дневни температури над 15°; там преваляванията ще са слаби и само на отделни места. В северозападните райони ще проникне студен въздух и максималните температури ще са около 6-7°; вятърът ще отслабне. Минималните температури също ще са в широки граници – от около 2-3° в Северозападна България, до 12-13° в източните райони. През нощта срещу събота валежите ще продължат.

Атмосферното налягане ще се повишава, но ще остане по-ниско от средното за месец декември (948 hPa).

Над планините ще бъде облачно. Ще има валежи от дъжд, над 1800-2000 м – от сняг, в масивите от Западна България – значителни. В западните райони на Стара планина, където ще нахлуе студен въздух, валежите от сняг ще са над 1500 м. Ще духа бурен, по високите и открити части ураганен вятър от юг-югозапад, който през деня в северозападните райони ще се ориентира от север-североизток и ще отслабне. Максималната температура на 1200 метра ще е около 8°, на 2000 метра – около 3°.

По Черноморието ще е предимно облачно. Слаби превалявания от дъжд ще има главно по Северното Черноморие. Ще духа силен южен вятър. Максималните температури ще са 15° – 18°. Температурата на морската вода е 11°-13°. Вълнението на морето ще бъде е 3-4 бала.

Източник: meteo.bg

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

Тяло на мъж е открито в района на хижа „Рудничар“ на Витоша

В района на Природен парк „Витоша“, недалеч от туристическа хижа „Рудничар“, е открито тялото на…

преди 17 часа
  • България

Мащабна полицейска акция по пътищата: проверени 15 962 коли и 18 шофьори под влияние на алкохол и наркотици

През изминалия ден е проведена мащабна специализирана полицейска операция за стриктно спазване на Закона за…

преди 17 часа
  • България

Шумен обновява още девет автобусни спирки с графити арт

Община Шумен продължава обновяването на градската инфраструктура и започва работа по още девет автобусни спирки.…

преди 18 часа
  • България

Шумен обновява още девет автобусни спирки след успешен пилотен проект

Община Шумен продължава инициативата си за обновяване на градската инфраструктура и започва работа по още…

преди 18 часа
  • България

Българките са сред най-младите първи майки в ЕС със средна възраст 26,9 години

Последните данни на Евростат показват ясна тенденция в Европейския съюз за възрастта, на която жените…

преди 20 часа
  • България

Батак отбелязва 150 години от Априлското въстание с шествие и тържествена заря

Днес и утре Батак е в центъра на националното внимание. Градът отбелязва тържествено 150-годишнината от…

преди 20 часа