Трети ден Гърция се бори с унищожителното наводнение, а проливните дъждове продължават и днес в някои от засегнатите региони. Синоптиците предупреждават за очаквана нова буря.
Реки от кал текат там, където някога са били улиците. За по-малко от 30 минути водната стихия помела всичко по пътя си. От сряда насам проливните дъждове почти не са спирали, пише БНТ.
Гърция е в тридневен траур след най-тежкото наводнение там за последните 20 години, съобщава Нова тв. Възстановяването след бедствието продължава и до момента. Пожарникари изпомпват водата от пострадалите райони.
Около 1 500 постройки са с нарушена конструкция. По тази причина инженери от Атина са в наводнените райони, за да обследват сградите.
Един от факторите, допринесли за трагедията в региона, е незаконното застрояване, разказва още Нова тв. Част от къщите са били издигнати в самите дерета. А склоновете около тях са били умишлено запалени. Така не е имало подходяща растителност, която да спре прииждащите кални маси.
Европейската комисия съобщи, че предава България, заедно с Испания, Франция, Люксембург, Нидерландия, Полша и Швеция,…
Напрегната ситуация се разигра на изхода на Хасково, където при засечка на пътя се стигна…
Инспектори от дирекция „Граничен контрол“ към Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ) предотвратиха вноса…
Министърът на енергетиката Трайчо Трайков обяви промяна в механизма за подкрепа на небитовите потребители на…
Пътят към хижата на Петрохан, който беше под засилени полицейски проверки след трагичните събития от…
Българската медицина загуби доц. д-р Ценка Цанкова. Тя почина на 85-годишна възраст след кратко боледуване,…
Leave a Comment