Разкриха оранжерия за марихуана след проведена специализирана полицейска акция под ръководството на СГП.
След проведена специализирана полицейска операция по линия противодействието на наркотици под ръководството на Софийска градска прокуратура (СГП) е разкрита оранжерия за отглеждане и производство на марихуана.
В хода на операцията са извършени претърсвания и изземвания на два адреса – в село Бистрица и столичния кв. Бояна. На първия адрес са открити и иззети 6 малки дози марихуана. В триетажна къща в кв. Бояна на всеки етаж от нея, включително и в мазето са били създадени условия за отглеждане на марихуна като са обособени оранжерии, в които са открити монтирани таймери, въздуховоди, климатици, торове и други течности за обогатяване.
Иззети са 1 чувал готова за продажба марихуана, 1 чувал със суха тревиста маса, общо 268 броя саксии с растения от типа на конопа (марихуана), която след като е била обрана от служителите на МВР съставлява 5 чувала мокра листна маса.
В хода на акцията за 24 час е задържано едно лице по ЗМВР. Към момента са извършени разпити на лица имащи отношение към случая. Предстои извършването на множество процесуално-следствени действия – назначаване на експертизи за установяване точното количество на иззетата марихуана и др. Активните действия по разследването продължават.
Около 16:30 часа вчера 47-годишна жена от Шумен подала сигнал в местното полицейско управление, че…
Днес, 29 май, петък, времето започва с променлива облачност, но с тенденция към повече слънчеви…
Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и министър-председателят на България Румен Радев проведоха…
Инцидент на ГКПП „Дунав мост“ завърши със смъртта на 61-годишен шофьор и раняване на полицай…
Седемгодишната Стефани Тошева от Ихтиман върна изгубен мобилен телефон на собственика му и спечели признанието…
България, заедно с Румъния и Унгария, е сред държавите в Централна и Източна Европа, които…
Leave a Comment