Снимка: Илюстративна
Стартира вторият етап на акция „Зима” – „Пешеходци и водачи за толерантност на пътя“
От 11 до 20 ноември на територията на цялата страна пътните полицаи ще осъществяват засилен контрол върху поведението на пешеходците на пътя.
Полицейските органи ще следят и за толерантното отношение на водачите на моторни превозни средства спрямо пешеходците, съобщават от МВР за Нова Вест.
Етапът „Пешеходци и водачи за толерантност на пътя“ се провежда за поредна година в рамките на традиционната акция „Зима“. Целта е да се напомни на пешеходците за техните задължения и отговорности като участници в движението, както и че със своето правилно поведение могат да допринесат за безопасността на движението по пътищата.
В рамките на този етап е обявен Ден без пешеходци – жертви на пътя – 16 ноември.
На 19 ноември /неделя/ по традиция ще бъде отбелязан и Световният ден за възпоменание на жертвите при пътнотранспортни произшествия.
В този ден, между 09:30 и 12:00, във всички структурни звена на РДПБЗН – Варна е обявен ден на отворените врати. Служителите от всички районни служби по ПБЗН и сектор „ Специализирани оперативни дейности”, ще демонстрират оперативно-тактическите възможности за извършване на аварийно-спасителна дейност при пътно – транспортни произшествия.
Ще бъде обърнато внимание на всички граждани, желаещи да се запознаят с действията на пожарникарите и спасителите при извършване на спасителна дейност при транспортни произшествия и инциденти.
Турист откри тялото на жена в дере в една от най-изолираните части на курортния комплекс…
В края на юни и началото на юли 2026 г. българските граждани, най-вече шофьорите, трябва…
Според последните данни на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата цените на едро на…
По случая с незаконното строителство край Варна, известен като „Баба Алино“, има достатъчно доказателства за…
НИМХ обяви жълт код за опасно горещо време в цялата страна за идния понеделник. Очаква…
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов заяви, че е категорично спокоен за бъдещето на партията, защото…
Leave a Comment