Партията на Марешки ВОЛЯ няма да подкрепи вота на недоверие срещу кабинета „Борисов 3“.
Това стана ясно от думите на лидера на партията Веселин Марешки пред журналисти в парламента.
„Темата за контрабандата ще я изнасяме без да е необходим вот на недоверие. Не считаме за нормално той да се иска преди коледните празници и европредседателството.
Това е един безмислен ход, който с нищо няма да допринесе. Не е ясно какъв е крайният изход от това действие. Има нужда от промяна, но не по този начин“, категоричен бе той.
„В момента няма мнозинство на критична маса, която иска предсрочни избори. Ако няма тежки корупционни практики най-ранната дата за избори би била по време на евроизборите. Няма на какво основание сега да се иска вот на недоверие“, смята Марешки.
По думите на лидера на ВОЛЯ пропагандата на БСП, ДПС и ОП е толкова силна в момента, че каквото и да направят ще ни видят като патерица.
„Затова ще гласуваме „въздържал се“. Така ще покажем, че не подкрепяме никого. Те са си разпределили ролите предварително. Ние сме алтернатива на всички тях. Ще подкрепяме политиките, които са добри за бизнеса“.
„Всички сме наясно, че в момента, който и да стане министър-председател в държавата няма да се промени нищо. Не считаме, че 80% от българските граждани са дебили.
В ситуацията в момента ние можем да сме прожектори и да припомняме нещата, които са обещани. Няма как да не подкрепим и малкото, което се отпуска на определени слоеве в обществото“.
Разтърсващи разкрития за трагичната смърт на Тодор Славков, внук на някогашния държавен глава Тодор Живков,…
Пострадалите от пожарите в страната ще могат да получат еднократна финансова помощ от държавата в…
Полицаи спасиха мъж с инфаркт на АМ „Хемус“ ***Служителите на реда осигуриха „зелен коридор“ до…
Правителството форсира приемането на еврото, сеченето на монетите вече започна **Нови законови мерки предвиждат по-строг…
Мъж, представящ се за водопроводчик, извърши поредица от кражби в Русе, съобщиха от полицията, цитирани…
Тежък пътен инцидент затвори АМ "Хемус" преди тунел "Витиня" ### Движението в посока Варна е…
Leave a Comment