В най-пострадалото от наводнението в Бургаско, село Ливада, започна разпределянето на средствата, събрани чрез дарителската кампания на БЧК
36 къщи в селата Ливада, Полски Извор и Черни връх все още са негодни за живеене, пише novini.bg. Затова община Камено е взела решение събраните средства от кампанията – малко над 160 000 лева, да бъдат използвани за строително-ремонтни дейности.
Обществен съвет, съставен от местни жители, е обиколил всички наводнени къщи. Строителството ще започне в пет от най-пострадалите.
За да могат да изкарат зимата, на хората ще бъде помогнато със спешен ремонт на поне две помещения – стая и кухня. Общественият съвет ще разпределя и другите помощи, събрани чрез дарителски акции.
Около 16:30 часа вчера 47-годишна жена от Шумен подала сигнал в местното полицейско управление, че…
Днес, 29 май, петък, времето започва с променлива облачност, но с тенденция към повече слънчеви…
Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и министър-председателят на България Румен Радев проведоха…
Инцидент на ГКПП „Дунав мост“ завърши със смъртта на 61-годишен шофьор и раняване на полицай…
Седемгодишната Стефани Тошева от Ихтиман върна изгубен мобилен телефон на собственика му и спечели признанието…
България, заедно с Румъния и Унгария, е сред държавите в Централна и Източна Европа, които…
Leave a Comment