Спорт

Мария Шарапова е замесена в имотна измама

Името на Мария Шарапова беше забъркано в имотна измама в далечна Индия. Бившата номер 1 в света на тениса получила солидна сума, за да може строителна компания да използва името ѝ като реклама за свой нов проект през 2013 г., пише БТВ.

Според кампанията, фирмата щяла да построи комплекс от луксозни кооперации, наречен „Балетът на Шарапова“. Строителните дейности трябвало да завършат за 3 години, но до днес не е направена първата копка.

Десетки заможни жители на щата Харян обаче инвестирали солидни суми. Някои от тях твърдят, че именно името на носителката на 5 титли от Големия шлем е причината да се доверят на строителите.

„Шарапова не само, че рекламираше усърдно мошеничеството, но и насърчаваше хората да инвестират в него. Съответно тя е част от престъпната група. Реших да платя още именно заради Шарапова, защото вярвах, че след като тя е рекламно лице и комплексът носи нейното име, няма как да ме излъжат“, твърди Бавана Агарвал, която все още чака предплатения си дом.

Тя и десетки други измамени ще заведат дело срещу изпълнителите, а и срещу самата Шарапова.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

Александра Братанова поиска финансова помощ заради мизерна пенсия

75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…

преди 2 седмици
  • България

Съдът в Стара Загора остави в ареста 26-годишния, откраднал кутия с дарения за болно дете

Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…

преди 2 седмици
  • България

12-годишна родилка в Ямбол изостря проблема с ранните бременности

Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…

преди 2 седмици
  • България

Жена е транспортирана в болница след катастрофа в Младост 4

Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…

преди 2 седмици
  • България

Засилен контрол за откриването на мотосезон 2026, очакват между 5 000 и 10 000 мотористи

Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…

преди 2 седмици
  • България

Досъдебно производство след палеж в едноетажна постройка във Велинград

Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…

преди 2 седмици