България

Повече пари за читалищата през 2018

Снимка: Уикипедия

Парите, които властта отпуска за читалищата за догодина, са увеличени. Това потвърди председателят на Съюза на народните читалища Николай Дойнов.

„Винаги съм благодарил на държавата за помощта й. За следващата година средствата за читалищата са увеличени“, заяви той.

Държавата не се меси в работата на читалищата. Мога да го кажа абсолютно категорично. Активно подпомага оцеляването на читалищата“, заяви той.

„В момента читалищата изпълняват основни държавни задачи. След като сме членове на ООН имаме задължението като държава да осигурим книга дори в най-малкото селце, където е останал един човек. Дори той има право на достъп до книгата. Без читалищата това няма как да се случи“, обясни Николай Дойнов, цитиран от Фокус.

Независимо от всичко читалищата, които създадоха и отгледаха през вековете своите библиотеки, и сега продължават да поддържат своята библиотечна дейност. Тези библиотеки са на читалищата и спор няма“, коментира председателят на Съюза на читалищата.

Тези библиотеки съдържат най-ценното, което е издавано през годините. Книгите са пример. Остава да научим хората да се връщат обратно по пътя към библиотеката, защото това е мястото, където могат да осъзнаят своята духовна същност“, каза още Николай Дойнов.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

Румен Радев: България няма да участва в коалиции за военна помощ за Украйна

Министър-председателят Румен Радев заяви в Париж, че България няма да се присъедини към инициативата на…

преди един час
  • България

Дебат за съкращаване на бакалавърското обучение от четири на три години

В разгара на кандидатстудентската кампания и споровете за университетските такси в България все по-често се…

преди 2 часа
  • България

Проф. Кантарджиев: Само един от 200 души развива усложнения след ухапване от заразен комар

Лятото е сезонът с най-активни комари и с него идват въпросите за заболяванията, които те…

преди 2 часа
  • България

EPPO разкри схема за ДДС измами с български компании и щети за милиони евро

Европейската прокуратура разкри мащабна схема за ДДС измами, нанесла сериозни щети на бюджета на Европейския…

преди 2 часа
  • България

52-годишен мъж е обвинен в убийството на приятелката си в Карлово

Окръжна прокуратура – Пловдив привлече под наказателна отговорност 52-годишен мъж, обвинен в умишленото умъртвяване на…

преди 2 часа
  • България

Иван Демерджиев на работно посещение във Вашингтон с фокус върху сигурността и корупцията

Министърът на вътрешните работи Иван Демерджиев започна официално работно посещение в Съединените американски щати. Визитата…

преди 3 часа