България

Вижте новата абсурдна велоалея в София (Видео)

Нова абсурдна велоалея в центъра на София предизвика недоволството и на шофьори, и на велосипедисти.

Трасето за колоездачи, което беше разчертано в началото на месеца на ул. „Г. С. Раковски”, зае почти половината от пътното платно и предизвикаха още по-големи задръствания, съобщава Нова.

Как ще реагира общината на недоволството провери екип на „Здравей, България”.

„Улицата е с променлива ширина по нейната дължина. Общата пропускателна способност не е намалена драстична. Там, където е възможно, се обособяват и по две ленти в момента”, коментира зам.-кметът на София Евгени Крусев.

На въпрос как ще се извършва снегопочистването на това място, той заяви, че на шофьорите на снегорини ще бъде направен допълнителен инструктаж за това.

Крусев уточни, че велоалеята все още не е довършена. Трябва да се постави допълнително маркировка, още знаци, както и огледала, които ще помагат на велосипедистите и шофьорите да се ориентират в пътната обстановка.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

Лични вещи дадоха нови следи в издирването на 79-годишната жена от Ръжена

Пети ден няма следа от 79-годишна жена от казанлъшкото село Ръжена. В издирването ѝ участват…

преди 2 часа
  • България

Еконт спира част от доставките до адрес в малките населени места през 2026 г.

„Еконт“ ще прекрати част от доставките до адрес в малките населени места и ще премине…

преди 2 часа
  • България

Илияна Йотова призова за дипломация и мир в Близкия изток

Нова ескалация на войната в Близкия изток би означавала още разрушения, човешки жертви и дълготрайна…

преди 3 часа
  • България

Илияна Йотова призова за мир и дипломация в Близкия изток

Нова ескалация на войната в Близкия изток би означавала още разрушения, човешки жертви и дълготрайна…

преди 3 часа
  • България

Двете деца от Ямбол ще бъдат настанени заедно в приемно семейство на 14 април

Двете деца от Ямбол, които бяха оставени без надзор от родителите си и за които…

преди 3 часа
  • България

Катастрофа затвори ул. „Свети Климент“ в Разград, пострада 80-годишна жена

Катастрофа затвори за движение улица „Свети Климент“ в Разград около 16:30 часа днес. Инцидентът е…

преди 3 часа