България

Солени глоби грозят столичани, причините са бира, пиратки и шумни климатици

Солени глоби грозят жителите на столицата ни. До 300 лева може да стигне санкцията за употреба на алкохол на обществени места, съобщи Нова.

Ако пием бира или друг вид алкохол в парка, можем да бъдем санкционирани, в случай че нарушаваме обществения ред, смущаваме околните и извършваме противообществени прояви. Преместването на пейки и разрушаването на парковата мебел също подлежи на глоба.

Бездомниците, които нямат лични карти, но нарушават реда и пият алкохол на обществени места, също ще бъдат санкционирани.

Официално се забраняват и гонките по пустите булеварди на нощна София. Санкциите за джигитите могат да стигнат до 500 лева.

При шумни празненства в жилищни блокове и хвърляне на пиратки след 22,00 часа глобите започват от 100 лева и могат да достигнат 500 лв. А за реда ще следи СДВР.

Новата наредба определя и кога да пускаме шумните уреди у дома си, така че да не пречим на съседите. Иначе може да ни бъде наложена глоба. Друга идея е да се глобяват хората, които изхвърлят боклука си през балконите.

„От страна на вносителите протестите влизат в рамките на Закона за митингите и манифестациите. Там няма забранителен режим. По закон се пуска заявление и кмета разрешава или забранява. Тук обаче става въпрос за нарушения за обществения ред”, коментира Иван Илиев, общински съветник от ГЕРБ.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

Донев: Данъците остават без промяна, спира автоматичното вдигане на заплатите в държавния сектор

Финансовият министър Гълъб Донев очерта нов курс за управление на публичните средства. Той потвърди, че…

преди 17 минути
  • България

Русенският митрополит Наум призова за подкрепа след победата на Дара на Евровизия

След успеха на Дара на песенния конкурс „Евровизия“ русенският митрополит Наум отправи послание към обществото.…

преди 32 минути
  • България

Полицията иззе близо 100 ментета на Prada, Nike и Armani в Разград

Служители на ОДМВР-Разград извършиха специализирана полицейска операция срещу конвенционалната и икономическата престъпност. При действията в…

преди 47 минути
  • България

Полиция предотврати опит за самоубийство в центъра на Пловдив след 2,5 часа преговори

Полиция в Пловдив предотврати опит за самоубийство в събота вечерта, след като мъж заплаши да…

преди един час
  • България

МТС предупреждава за фалшиви SMS-и и имейли от името на институцията

Министерството на транспорта и съобщенията отправи спешно предупреждение към гражданите за зачестили опити за измама.…

преди 2 часа
  • България

Опит за регистрация на „BANGARANGA“ като хазартна марка след победата на DARA на Евровизия

Само часове след голямата победа на DARA на Евровизия 2026 с песента „Бангаранга“ около заглавието…

преди 2 часа