През 2014 г. 20-годишният автомобил на Димитър Радев изчезва от центъра на София, до НДК.
Мъжът сигнализира в полицията, МВР и прокуратурата впрягат ресурс и половин година търсят колата. „Междувременно получихме съобщение от Районната прокуратура, че това досъдебно производство се спира.
Не могат да намерят колата, нито крадеца”, казва Димитър пред Nova. С това съобщение за него случаят приключва. След още 2,5 години, това лято неочаквано пенсионерът получава писмо от Община Искър. В него пишело, че трябва да отиде до наказателния паркинг в квартал „Дружба” в тримесечен срок, за да прибере отдавна забравената си кола.
На всичкото отгоре възрастният мъж се оказва, че дължи и доста солена такса за тригодишния престой на колата на наказателния паркинг – близо 16 хиляди лева. Абсурд, но факт, признават и от МВР, и от Центъра за градска мобилност.
Крадецът свалил акулмулатора на колата и три дни по-късно я оставил до Женския пазар, в зона за платено паркиране.
Оттам „паякът” я вдигнал. От „Градска мобилност” не знаели, че автомобилът се издирва. Нямало и как да разберат, твърди директорката на отдела Румяна Милова. От МВР пък ще проверяват защо разследващите кражбата не са разбрали,че автомобилът е бил на наказателния паркинг цели три години. А Димитър Радев обмисля да съди МВР и „Градска мобилност”. Колата пък ще отиде са скрап, тъй като се е амортизирала.
В рамките на блицконтрола в парламента премиерът Румен Радев съобщи подробности от разговора си с…
Служители на ГДБОП проведоха мащабни действия в централния офис на ВиК-Бургас. Операцията е свързана с…
Поредният опит за съдебна реформа, разкритията на вътрешния министър Иван Демерджиев за полетите на Делян…
Докато голяма част от Западна Европа се готви за поредна екстремна гореща вълна, България остава…
Днес България е под влияние на слаба до средна геомагнитна буря, предизвикана от слънчево изригване…
Според актуалната прогноза на Националния институт по метеорология и хидрология днес, 3 юли, петък, времето…
Leave a Comment