Снимка: Тhinkstock
51% от българските деца живеят в непълни семейства, а 12 на сто от децата у нас се „отглеждат“ по скайп от родителите им, които са на гурбет в чужбина.
Тези данни представи председателят на Синдиката на българските учители към КНСБ Янка Такева на конференцията „Партньорство училище – родители – добри практики и решения“, организирана от Министерството на образованието и науката.
„Колегите от Видин казват, че ако ние не сме, за да проследим ученика дали се е нахранил, дали е на топло, дали се е прибрал, дали си е купил учебници и дали редовно се подготвя за следващия учебен ден, няма кой да погледне това дете“, коментира Янка Такева трудностите на учителите, които работят с ученици, чиито родители са на работа в чужбина.
Такева добави, че „със смартфоните и по скайпа това дете си говори със своите родители, но те не знаят дали то е вкъщи, на улицата или на друго място“.
Никой от нас, учителите и директорите, не може да замести майката и бащата в училище, каза Янка Такева, цитирана от БТА.
Тя постави и въпроса за нарушения баланс в комуникацията между родителите и училището. Тя попита „кой докъде и как трябва да се намесва в работата на образователната система и да определя политиките за развитието й“. Трябва да се намери балансът на доброто общуване в образованието и в основата на него да стои доверието, каза Такева.
Планирането на екскурзия до Япония може да бъде вълнуващо, но и предизвикателно. За да се…
С всяка година интериорният дизайн се променя и развива, като носи нови тенденции и концепции…
Данъчната оценка на имот е процес, който се изисква при различни сделки или административни процедури,…
Пантофите за детска градина са неразделна част от ежедневието на всяко дете. Те не само…
Възможността да не сме единствените разумни същества във Вселената винаги е интригувала света. Какво ще…
Доколко животът на Земята се влияе от слънчевата радиация? Ново проучване доказа въздействието на електромагнитните…
Leave a Comment