Ранен гол на „петлите“ отне надеждите на „лъвовете“ за Мондиал 2018 (СНИМКИ)

27

Снимки: Reuters

Френският футболен отбор победи националите в София за първи път от 85 години насам.

Франция победи България с минималното 1:0 във важна квалификация за Световното първенство по футбол в Русия догодина, пише Nova.

Единственият гол, паднал на Нациоаналния стадион „Васил Левски“, дойде по-малко от три минути след началния съдийски сигнал. Отбеляза го Блез Матюиди с удар от малък ъгъл.

Предвид резултатите от останалите квалификационни срещи в нашата група, изиграни днес, загубата от Франция изпраща „лъвовете“ на четвърто място.

Това пък означава, че националите ни губят шансовете си за класиране на Мондиал 2018.

А Франция се връща на върха в групата, въпреки впечатляващата победа на другия претендент за първото място – Швеция, срещу Люксембург с 8:0.

Именно срещу разгромените вчера ще се изправи България в протоколен мач във вторник.