Министерството на външните работи на Република България и посолството ни в Бразилия предупреждават сънародниците ни, които възнамеряват да пътуват до Рио де Жанейро, да се въздържат от посещение на града до нормализиране на обстановката.
Онези, които се намират в града, да се въздържат от визита на Леблон, Ипанема и Копакабана, както и на райони, в които в момента текат сблъсъци между организирани наркобанди и силите на реда, съобщиха от Министерството на външните работи за Нова Вест.
В края на миналата седмица кризата със сигурността в града се изостри неимоверно. Ожесточени престрелки между организираните банди и полицията се водят в най-голямата фавела на Рио – Росиня.
Тя е в непосредствена близост до най-посещаваните от туристи райони в южната част на града – Леблон, Ипанема и Копакабана. Междувременно войната между наркоклановете се разпространи и в другите осем големи фавели на града.
Въпреки че на 28 юли армията излезе на улиците на Рио, за да подпомогне полицията в борбата с организираната престъпност, силите на реда не са в състояние към момента да овладеят ситуацията.
Посолства и консулства в Бразилия започнаха да предупреждават своите граждани за ограничаване на пътуванията до Рио де Жанейро заради нарковойната.
Българските граждани в Рио де Жанейро, които имат нужда от помощ във връзка със ситуацията, могат да се свържат с посолството ни в Бразилия на телефон +55 61 32236193, както и на дежурния телефон в извънработно време +55 61 86023360.
На 9 май България ще се включи в общоевропейското отбелязване на Деня на Европа с…
Проф. Георги Вълчев официално пое поста министър на образованието и науката от проф. Сергей Игнатов.…
Министерският съвет проведе първото си оперативно заседание, с което новото правителство официално започна работа. Премиерът…
Вирусологът проф. д-р Радка Аргирова заяви, че в България няма риск от епидемия от хантавирус.…
Тир се запали в движение на автомагистрала „Тракия“ в района на разклона за село Царацово…
Централната избирателна комисия обяви новите народни представители, които влизат в 49-ото Народно събрание на мястото…
Leave a Comment