Снимка: dartsnews.bg
Софийското училище 54 СУ „Св. Иван Рилски“ шокира родители, като на първата за учебната година родителска среща те трябвало да подпишат декларации за доброволно подпомагане на училището – с пари, физически труд или различни материали.
„Така поднесено се чувствам длъжна да даря нещо – възмути се майка на ученици. – Всички ще дарят и после как ще гледат на моето дете? Майка съм на двама ученици, предаде бТВ.
Аз, ако съм имала възможност, да съм ги записала в частно училище. Това е държавно училище – не може на всяка родителска среща да се говори не за децата, а за пари“.
На въпрос къде е границата между дарение и изнудване директорът Соня Василева отговори: „Според мен изнудване е, ако ние искаме тези пари преди да сме записали децата, а ние ги искаме, когато те вече са наши ученици“.
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов отправи остри критики към правителството на Николай Денков, като заяви,…
Метеорологичната обстановка в България днес, 12 юли 2026 г., се характеризира с активни валежи и…
Тежка катастрофа на входа на град Добринище отне живота на 20-годишен младеж. Инцидентът е станал…
Напрежението по пътя Созопол – Бургас достигна връх днес, когато граждани от няколко населени места…
През следващите дни времето в България ще се променя между слънчеви периоди и условия за…
Министерството на вътрешните работи съобщава, че през изминалото денонощие в страната са станали 26 пътнотранспортни…
Leave a Comment