България

Рекордно участие в кампанията „Да изчистим България заедно”

През втория ден от кампанията „Да изчистим България заедно” извозването на отпадъците продължава.

В акцията се включиха 40 000 доброволци повече сравнено с миналата година, предаде бТВ.

Според областните администрации са участвали 213 173 души. Тази година инициативата отчита рекордно участие в областите Враца, Плевен и Благоевград.

Министерството на земеделието, храните и горите посочва, че от горите на България са събрани и извозени над 500 тона строителни отпадъци и над 11 хил. чувала битови отпадъци.

Според Министерството на околната среда и водите, почистените места са рекорден брой – 2400, а над 1800 тона отпадъци са депонирани за преработка. Извозването продължава и днес.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

Прокуратурата в Кърджали иска разследването на акцията в общината да бъде поето от друга институция

Окръжна прокуратура – Кърджали излезе с официална позиция по повод медийни запитвания за процесуалните действия…

преди 3 минути
  • България

DARA ще бъде удостоена със званието „Почетен гражданин на София“ след победата на „Евровизия“

Столичният общински съвет прие решението победителката в „Евровизия“ 2026 DARA да бъде удостоена със званието…

преди 18 минути
  • България

КНСБ предлага 20% таван на надценките за основни храни и субсидии за хората под прага на бедност

Конфедерацията на независимите синдикати в България (КНСБ) предложи мерки за справяне с растящите цени на…

преди 33 минути
  • България

Пеевски за акцията в Кърджали: полицейски произвол и демонстрация на сила

Председателят на ДПС Делян Пеевски отправи остри критики към Министерството на вътрешните работи след днешната…

преди 48 минути
  • България

Операция „Хидра“: Митниците задържаха над 1000 пратки с наркотици

В мащабна акция срещу нелегалния трафик на упойващи вещества българските митнически власти проведоха операция „Хидра“.…

преди един час
  • България

Ерол Мюмюн беше разпитан в МВР за обществени поръчки

Кметът на Кърджали Ерол Мюмюн беше отведен за разпит в Областната дирекция на МВР. Той…

преди един час